Vara: Požehnání

Bhútán | Hong Kong | Srí Lanka
2013
Full HD
2.35 : 1
96min.
anglicky
české titulky

6.12.2022   20:30   Kino Světozor   REZERVOVAT

Ve svěží krajině tradiční indické vesnice se odvíjí nadčasový příběh zakázané lásky.
Líla je bezstarostná, šťastná dívka zcela oddaná Krišnovi. Její matka je
zkušená učitelka klasického indického tance a dévadásí - indická chrámová tanečnice provdaná za hinduistického boha. S pomocí pozorného oka a instrukcí své matky se Líla brzy stane tanečnicí podmanivé hloubky. V této tradiční indické vesnici se však na chrámové tanečnice pohlíží svrchu a Líla se svojí matkou se ocitnou na okraji společnosti a bojují o přežití. 
Š
jám, vesnický chlapec z nejnižší kasty, doufá, že se stane sochařem, aby mohl uniknout za lepším životem ve městě. Požádá Lílu, aby mu stála modelem, a ona souhlasí, i když ví, že pokud budou spolu objeveni, ocitnou se jejich životy v ohrožení. Setkávají se tajně a Šjám tvoří sochu Líly ve formě bohyně Sarasvatí. Čím více času tráví společně, tím více to Lílu k němu přitahuje. Myšlenky na Šjáma začínají pronikat světa Líliny fantasie, jejího tance a dokonce i do její víry
Subha, starosta obce, byl pověřen,
aby našel manželku pro Prakáše, mladého bohatého statkáře - a Prakášovi se zalíbila Líla. Když Subha odhalí vztah Líly a Šjáma, Líla čelí hroznému rozhodnutí a musí najít způsob, jak zachránit sebe samu, svou matku isvou lásku, aniž by obětovala vlastní štěstí.
Uznávaný spisovatel a režisér Khjence Norbu (Pohár, Poutníci a kouzelníci) plynule propojuje příběh s živými snovými světy hinduistických bohů, klasického indického tance a příjemně vtíravé hudby a vytváří tak smyslný a nezapomenutelný svět.

Image
Image